GTPD-8C Kısmi Deşarj Analizörü

 

 

 

Ürün Açıklaması:

Yeni nesil GTPD-8C kısmi deşarj analiz cihazı, yüksek gerilim elektrik ekipmanlarının ve özel ekipmanların kısmi boşalmasını sentetik olarak analiz edebilir ve teşhis edebilir. Farklı algılama modüllerini ve PD analiz yöntemlerini seçerek iletişim algılama, DC algılama, konumlandırma ve diğer işlevleri tamamlayabilir. 20 MHz ve genişlikte 8 bağımsız kanala sahiptir. Her senkronizasyon kanalının maksimum örnekleme hızı 80 MS / s’dir. Kompakt yapısı, güzel görünümü ve yüksek güvenilirliği ile 3D genel teknolojisi ile tasarlanmıştır. Güç sisteminin elektromanyetik uyumluluk gereksinimlerini en üst düzeyde karşılayabilir.

Cihaz, güçlü girişim koşullarında kapsamlı kısmi deşarj analizi ve sinyal aracılığıyla kısmi deşarj tespit etme yeteneğine sahiptir. Güçlü yazılım sistemi sadece operatörün en basit arayüz çalışma modunu göstermekle kalmaz, aynı zamanda zaman alanı analizi, istatistiksel analiz, PRPS, PRPD, N-Φ, Q-Φ, Q-Φ – dahil olmak üzere çeşitli analitik yöntemler sunar. Cihaz, tahliye sinyalini ve tahliye türünü otomatik olarak tanımlamak için akıllı tanıma algoritmasını benimser. Tahliye noktasını üç boyutlu uzayda işaretleyerek tahliye pozisyonunu, tahliye deplasmanını ve diğer parametreleri otomatik olarak belirleyen güçlü konumlandırma fonksiyonuna sahiptir. 20 MHz’e kadar kanal bant genişliği ve 80 MHz örnekleme hızı, cihazın IEC60270 standardının kapsamadığı deşarj frekansı alanını analiz etmesini sağlar. Zaman bölgesi boşalma atımı yüksek bir doğruluğa sahiptir, bu nedenle kısmi boşalma sinyali tanıma doğruluğunu arttırmak için zaman alanındaki boşaltma darbesini gerçek zamanlı olarak analiz edebilir. Ekipmanın canlı koşullar altında kısmi deşarj hatasını daha fazla analiz etmek ve bulmak için HFCT, ultrasonik sensör, TEV sensörü ve UHF sensörü (UHF işleme modülü gerekir) gibi geniş bant sensörleriyle doğrudan kullanılabilir.

  • Kısmi boşalma tespiti: 8 kanal, bağımsız olarak (kanal dönüştürülemez) numune verilerini senkronize eder, senkron sinyal örneklemesi, PD test sonuçlarını ayrı gösteren 8 pencere.

  • Alandaki parazit önleyici önlemlerin çeşitli türleri:filtre sıkışma önleme, yazılım anten geçitleme sıkışma önleme, yazılım statik sıkışma önleme, dinamik sıkışma önleme, frekans etki alanı sıkışma önleme ve akıllı tanımlama sıkışma önleme ve diğer anti Sıkışma fonksiyonları Çeşitli sıkışma önleme önlemlerinin esnek kombinasyonu, girişimin ölçüm sonuçları üzerindeki etkisini etkili bir şekilde azaltabilir ve karmaşık ortamlarda doğru olanı kolaylaştırabilir.

  • Çeşitli analiz fonksiyonları:Yazılım, faz analizi ile belirli bir faz dalga formunu kontrol edebilir ve analiz edebilir. Pencere isteğe bağlı olarak büyütülebilir ve daraltılabilir. Ayrıca, verilerin frekans spektrumunu analiz edebilir, deşarj dalga formunun frekans içeriğini analiz edebilir, deşarj dalga formunu daha karşılaştırılabilir hale getirebilir, test verilerini kapsamlı bir şekilde analiz edebilir ve test sonucundaki dengesiz faktörleri azaltabilir.

  • Test raporunu otomatik olarak oluşturun:Referans olarak veri analizi sağlayan test raporu oluşturmak için test verilerini ve geçici deşarj dalga formunu otomatik veya manuel olarak kaydedin.

  • Displayer:Yüksek çözünürlüklü dokunmatik ekran, saha çalışması için uygundur.

  • Taşınabilir ve mobil:Karmaşık test alanında mobil kullanım için uygundur.

Özellikler
Ölçüm kanalı 8 kanal
Örnekleme oranı 80 MHz
Ölçüm bandı 3 dB bant genişliği 10 kHz ~20 MHz
Programlanabilir filtre IEC60270 standartlarının kapsamı
Hassasiyet Testi 0.1pC
Örnekleme doğruluğu 12bit
Ölçüm aralığı 0.1pC ~10000nC
Geçerli aralık için doğrusal olmayan hata % 5
Ölçek değişikliği X 1, 10 × × 100, 1000 ×, 10000 ×, × 100000 (> 120dB)
Ölçülebilir cihaz elektrik kapasitesi 6pF ~250µF
Dijital filtreleme 10kHz ~1MHz serbestçe seçim yapabilir
Test için frekans aralığı

güç

50 ~400Hz
Anti-grev gerilim yeteneği 5000V, her giriş ve güç bağlantı noktası (artı, eksi, AC)
Güç kaynağı alternatif akım AC 220V; Frekans 50Hz;
Güç 300w