ISOTECH BLACKBODY 989-Ateş Ölçerler İçin Kalibrasyon Cihazı (COVID-19)

 

Teknik Doküman

 

Ürün Açıklaması:

Isotech, 2000’lerin başlarında SARS salgını ile ilgili olarak insanlara yardımcı olmak için Model 988’i ilk kez tanıtmıştı. Bu cihazlar insan derisi sıcaklığını ölçmek için kullanılan termal görüntüleyicilerin doğruluğunu artırmak için kullanılır. Temassız klinik termometreleri kontrol etmek için de kullanılabilir. COVID-19 ile ilgili artan talebin ardından, Isotech şimdi güncellenmiş bir kara cisim (BLACKBODY) kaynağı  olan Model 989’u tanıttı.

Model 989, önceki 988 ile aynı performanstadır.  Ek olarak daha küçüktür ve kullanım kolaylığı sağlayan iki kolay montaj noktasına sahiptir. IR kameralar ile birlikte kullanıldığında, cihaz standart tripod montaj braketleri kullanılarak yukarıdan veya aşağıdan kolayca asılabilir. Kullanılan yükseltilmiş kontrolör, tek bir sıcaklığa kilitlenebilir veya 20 ° C to 50 ° C gibi daha geniş bir sıcaklık aralığında ayarlanabilir. Model 989 ayrıca, sıcaklığın hem izlenmesine hem de bir PC’den ayarlanmasına izin veren standart olarak takılan bir PC arayüzüne sahiptir.

Bu Model 989 kara cisim kaynağı, insan vücudunun etrafındaki sıcaklıklarda kullanılan termal kameraların ve kızılötesi termometrelerin kalibrasyonu için basit, uygun maliyetli ancak yüksek doğruluklu bir cihaz talebini karşılar. Yalnızca ısı cihazlarının aksine, bu model katı hal termoelektrik ısı pompası kullanır, böylece blok hem soğutulabilir hem de ısıtılabilir. Bunun iki faydası vardır, kara cisim ayar noktasını yüksek ortam sıcaklığı koşullarında koruyabilir ve ayrıca ortam sıcaklığının altında çalışabilir.

Tepki süresi çok hızlıdır, tipik olarak gerekli sıcaklığa ulaşması için beş dakikadan daha az bir süre yeterlidir (grafiklere bakınız). Model 989, yatay veya dikey olarak kullanılabilir. Cihaz, çapı 70 mm olan yüksek emisyonlu çıkıntılı bir plakaya sahiptir. Plakanın sıcaklığı 20 ° C to 50 ° C arasında 0.01 ° C çözünürlüğe ayarlanabilir.

Hava akımlarına ve ortam sıcaklığı etkilerine duyarlılığı azaltmak için, plakanın önüne paslanmaz çelik bir boru takılabilir ve bunun açık bir plaka tasarımına göre avantajları olduğunu gösteren bir değerlendirme yapılabilir. Daha uzun tüp uzunluğu 210 mm iken daha kısa tüp 40 mm uzunluğundadır ve özellikle tıbbi termometreleri kontrol etmek için kullanışlıdır. Ünitenin tek bir sabit sıcaklıkta, örneğin 38 ° C’de kullanıldığı uygulamalar için, kontrolör üzerinde ayarlanan sıcaklık, kazara değişiklik veya kurcalanmayı önlemek için kilitlenebilir. İşletim birimi Celsius’tan Fahrenheit’e değiştirilebilir.

Teknik Özellikler:

989
Sıcaklık aralığı 20 ° C ile 50 ° C
Çözünürlük 0.01 ° C
Hedef Boyut 70mm Çap
(Uzatma Tüpünü Kullanarak) 54mm Çap
Doğruluk ± 0.2 ° C
PC Arayüzü Dahili, isteğe bağlı kablo
Birimler ° C, ° F, K
Blok Stabilitesi <± 0.01 ° C
Güç 60 Vat
Voltaj 12 Vdc Evrensel besleme dahildir
Boyutlar 200 mm x 135 mm x 170 mm
Ağırlık 4 kg