MSX nedir?

FLIR MSX (Çoklu Spektral Dinamik Görüntüleme Teknolojisi) daha fazla netlik için termal görüntülere görünür ışık ayrıntılarını gerçek zamanlı olarak ekler, termal okumalara kenar ve anahat detaylarını ekler. Görüntü birleştirmenin aksine (görünür bir ışık ile termal görüntünün birleştirilmesi gibi), MSX termal görüntünün şeffaflığını azaltmaz.

MSX, termal görüntülere gözle görünen ayrıntıları ekler.

MSX yeteneklerine sahip termal görüntüleyicilerin aslında iki kamerası vardır. Bir termal görüntüleme cihazı ve bir görünür ışık kamerası (yani tipik bir dijital kamera). Her resim çektiğinizde, hem termal hem de görünür bir görüntü aynı anda yakalanır. Yerleşik yazılım, önemli görünür görüntü öğelerini (ana hatlar, sözcükler, sayılar ve diğer yüksek kontrastlı kenar ayrıntıları) çıkarır ve bunları termal görüntüye ekler. Bu, görüntünün tanımını vermeye yardımcı olur ve neye baktığınızı anlamanızı kolaylaştırır.

Aynı anda alınan termal ve görünür görüntü.

MSX, termal ve görünür görüntülerin bir birleşimi değildir. Yazılım yalnızca, daha sonra doğrudan termal resmin üzerine bindirilen çizgiler ve kenarlar gibi yararlı görünür ayrıntıları yakalamak için tasarlanmıştır. Bu, daha düşük çözünürlüklü kameralarda yakalanan görüntülere daha tanımlı ayrıntılar verir.

MSX eklenmiş termal görüntü ve görüntü.

Bu, özellikle kaydedilen görüntülere daha sonra bakarken veya bir rapor oluştururken kullanışlıdır. Sahnede olduğunuzda, muhtemelen o anda neye baktığınızı söyleyebilirsiniz, ancak referans detayları olmayan bir termal görüntü daha sonra şaşırtıcı olabilir. MSX, ek görünür ışık referans görüntüleri alma ihtiyacını ortadan kaldırır ve kullanıcılara sorunun ne ve nerede olduğunu göstermeyi kolaylaştırabilir.

Sayılar gibi ince ayrıntılar, MSX ile kesici kutusunda görünür hale gelir.

Termal görüntüleme cihazı kullanılırken MSX açılıp kapatılabilir ve ayrıca daha sonra FLIR Tools yazılımına eklenebilir veya kaldırılabilir. Hem termal görüntü hem de dijital görüntü kaydedilir, böylece tüm radyometrik (sıcaklık ölçümü) veriler kayıt altına alınır MSX® teknolojisi ile donatılmış bazı FLIR kameraları ;

T serisi

Exx Serisi

Ex Serisi ,

Cx Serisi ( C3-X , C5 )

FLIR ONE

 

Daha fazla bilgi ve DEMO için lütfen firmamız ile iletişime geçiniz. (Online DEMO imkanımızda bulunmaktadır.)