Ürün : Macrotest G3 çok fonksiyonlu test cihazı

-Sizi ilk başta Macrotest G3 cihazına çeken nedir?

Son birkaç yıldır farklı bir marka kullansam da, daha önce HT-ITALIA dan birkaç ufak cihaz satın almıştım ve bunların çok sağlam, güvenilir ve kullanımı kolay olduğunu gördüm. Bu nedenle, sağlamış olduğu uygun fiyatı ve rakiplerinden çok daha fazla sunduğu farklı test sayıları  gibi bir çok sebep sayabilirim. Bu sebepten cihazı denemek istedim.

-Cihaz hakkındaki ilk izlenimleriniz nelerdi?

Kit, cihazı içeride güzel bir şekilde koruyan ve ürünlerin sahada eğilimli olabileceği çarpma ve düşmelerden korunmasını sağlayan sağlam bir kasa içinde geldi. Kasanın içinde bir dizi kullanışlı aksesuar da bulunuyor. TFT renkli LCD ekrandan ise harika görünüm sağlıyor.

-Ürünün kavraması ve kullanımı kolay mıydı?

Cihazın nasıl kullanılacağını öğrenmek ve tüm özelliklerinden en iyi şekilde yararlanmak için HT-ITALIA  ekibinin bir üyesinin beni ziyaret etmesi konusunda çok memnun kaldım. Bu yüzden cihaza alışmak çok kolay oldu. Bununla birlikte, çantanın içinde yararlı bir “kullanma kılavuzu” bulunuyor ve bu, yeni kullanıcıların bilmesi gereken her şeyi içeriyor. Ayrıca  Kullanıcıya her bir testin nasıl yapılması gerektiğini göstermek için ‘Yardım’ ekranları mevcut. Kullanım sırasında, ünitenin çok rahat ve kullanımı kolay, aynı zamanda güçlü ve sağlam olduğunu gördüm. Dokunmatik ekran harika bir özellik ve geçmişte denediğim alternatiflerden çok daha duyarlı olduğunu hissettim. Daha önce kullandığım diğer cihazlardan fark ettiğim bir diğer fark, Macrotest G3 modelinin kullanımdayken kullanıcının üzerime “oturması” idi. Bu, aletle birlikte gelen boyun ve vücut kayışı sayesinde çok rahat ve tek başıma testler yapabiliyorum.

Cihazın özellikle sevdiğiniz herhangi bir ölçümü / faydası var mı?

Beni en çok etkileyen şeylerden biri, Macrotest G3 modelinin sağlayabileceği ve bazılarını diğer test cihazlarında görmediğim uzun ek test olanakları listesiydi. Bu liste oldukça kapsamlıydı. Ayrıca, özellikle ulaşılması zor yerlerde olabilecek öğelere erişmeye çalışırken yararlı olan, ünite ile birlikte gelen uzun test uçlarının da büyük bir hayranıyım. Ayrıca, Wi-Fi ile kullanılabilen ve test sırasında topladığınız her türlü veriyi kaydetmenizi sağlayan bir PC arayüzüne sahiptir.

-Cihazı diğer elektrikçilere tavsiye eder misiniz?

Genellikle gereksiz yere kapsamlı ifadeler verecek biri değilimdir, ancak cihaz gerçekten bu sektörde lider denebilecek konumdadır. Macrotest G3, modern bir çok işlevli test cihazından isteyebileceğiniz tüm ölçümleri sunuyor ve kesinlikle diğer elektrikçilere şiddetle tavsiye edeceğim bir üründür.