Termal Kameralar İle Önleyici Bakımlar

Elektrik / Mekanik Muayeneler

Sağlam bir kestirimci bakım programı, üretim sürelerinin karşılanması veya eksik olması arasında fark yaratabilir. Pek çok şirket, mekanik ekipman ve elektrik sistemlerini araştırmak ve gidermek için FLIR termal görüntüleme ve test ve ölçüm araçlarına güveniyor. Bu araçlar, kullanıcısının ve teknisyenlerin enerjili ekipmanı, en yoğun çalışmada bile güvenli bir şekilde incelemesine olanak tanır. Sorun gidermenin yanı sıra, termal görüntüleme kameraları ve temassız ölçüm araçları da üretim sürecini optimize etmeye ve kalite kontrolünü izlemeye yardımcı olabilir. FLIR bizi elektriksel sıcak noktaların arızalanmasından kurtarır, bu da çok fazla arıza süresine neden olur. IR (kızılötesi) testi ile belirlenen noktaları onarır ve oluşabilecek büyük arızaların önüne geçilmiş olur.

Bul, Teşhis Et, Düzelt

İlk Kusur-Arıza Gördüğünüz Noktalara Bakın

Termal görüntüleme kamerası, potansiyel bir sorunu gösterebilecek makine veya elektrik sistemlerindeki sıcak noktaları arayarak geniş alanları hızlı bir şekilde taramanıza olanak tanır.

Sorunun Kaynağını Teşhis Edin

LoZ modu gibi dahili ölçüm özellikleri ve kamera içi sıcaklık analizi seçenekleri ile FLIR’in profesyonel araçları, sorunları hızlı bir şekilde teşhis etmenize ve bunları erkenden düzeltmenize olanak tanıyacaktır.

Sorunun Giderildiğini Gözlemleyin

Termal görüntüler, bir arızanın var olduğunu ve uygun şekilde onarıldığını görsel olarak kanıtlar. Bu çekimleri ve ölçüm verilerini raporlarınıza dahil etmek, çalışmanızı belgelemenize ve müşteri güvenini artırmanıza yardımcı olacaktır.