Testo 625 – Esnek Problu Nem ölçer (termohigrometre)

 

Teknik Doküman

Sipariş no.  0563 6251

Ürün açıklaması:

  • Sıcaklık ve bağıl nem / yaş termometre sıcaklığı / çiğleşme noktası görüntüleme özelliği
  • Maks./min. değerler
  • Okunan değerleri ekranda dondurabilmek için hold tuşu
  • Ekran aydınlatması

testo 625, nem/sıcaklık ölçüm cihazı, sökülebilir nem prob başlığı, bataryası ve kalibrasyon protokolü ile birlikte

Hava nemini ve sıcaklığını ölçmek için entegre nem prob başlığı ile kompakt bir cihaz. Geniş 2 satırlı ekran sıcaklığı olduğu kadar nemi, yaş termometre sıcaklığını veya çiğleşme noktasını da gösterir.
Ulaşılamayan noktalarda ölçüm yaparken nem prob başlığı kolaylıkla çıkarılabilir ve prob kablosu (aksesuar) yoluyla tutucuya eklenebilir.
Alternatif olarak okumalar probdan ölçme cihazına uzak mesafelerden kablosuz olarak iletilebilir. Bunu yapmak için nem prob başlığı kablosuz tutucuya (aksesuar) eklenir ve kablosuz modülü (aksesuar) testo 625’e eklenir.

 

Teslimat kapsamı

testo 625 termohigrometre; sökülebilir nem prob başlığı, kalibrasyon protokolü, bataryalar ile birlikte.

Teknik Özellikler:

NTC
Ölçüm aralığı -10 … +60 °C
Doğruluk ±0,5 °C
Çözünürlük 0,1 °C

 

K Tipi (NiCr-Ni)
Ölçüm aralığı -200 … +1370 °C
Doğruluk Prob bilgisine bakınız
Çözünürlük 0,1 °C

 

Kapasitif nem sensörü
Ölçüm aralığı 0 … 100 %rF
Doğruluk ±2,5 %rF (5 … 95 %rF)
Çözünürlük 0,1 %rF

 

Genel teknik bilgiler
Gövde ABS
Garanti süresi 2 yıl
Batarya tipi 9V blok batarya, 6F22
Batarya ömrü 70 sa (kablosuz çalışma olmadan)

Uygulamalar:

Küf riski olan alanları belirleme

Portatif ölçüm cihazı testo 625, iç ortam nemi ve sıcaklığını ölçmek için uygun bir cihazdır. Çiğleşme noktası sıcaklığının hesaplanmasıyla yoğuşma meydana gelme riski olan yerler belirlenebilir.

Bu yolla, yoğuşmadan kaynaklanan küf oluşumunun meydana gelip gelmediği ve meydana gelme olasılığı hakkında ön bilgi edinilir.

Tüm sıcaklık/nem ölçüm cihazları ve probları; Testo tarafından geliştirilen ve patentlendirilen, uzun ömürlü ve yoğuşma-dirençli nem sensörüne sahiptir.

Üretim ve depolama koşullarının izlenmesi

Testo’nun sıcaklık/nem ölçüm cihazları dünya çapında üretim, depolama, server odaları, müzeler, arşivler, soğuk hava depoları vb. yerlerde kullanılmaktadır.

Üreticiler, nakliyeciler, bayiler üretim ve depolama süreçlerinde sıcaklık ve nem değerlerinin kontrolünü yaparak belirli koşulları sağlamalıdırlar. testo 625 bu alanlarda rastgele ölçümler (spot- check) için idealdir.

testo 625; entegre nem probu ile birlikte kompakt bir cihazdır. Bağıl nem, yaş hazne sıcaklığı, çiğleşme noktası ve sıcaklık değerlerini gösterebilir. Ulaşılamayan noktalarda ölçüm yaparken nem prob başlığı kolaylıkla çıkarılabilir ve prob kablosu (opsiyonel) yardımıyla tutucuya eklenebilir. Alternatif olarak veriler probdan ölçüm cihazına uzak mesafelerden kablosuz olarak iletilebilir.

 

Termal konfor

Isıtma ve havalandırma sistemleri planlanırken ve seçilirken dikkate alınması gereken ilk faktör insanların memnuniyet duyduğu oda koşullarıdır.

Nem parametresi mutlak ve bağıl nem olarak sınıflandırılır. Odadaki bağıl nem değerleri 30% ve 65% arasında olmalıdır. Nem değeri bu aralığın dışına çıkmamalıdır.

Tüm sıcaklık/nem ölçüm cihazları ve probları; Testo tarafından geliştirilen ve patentlendirilen, uzun ömürlü ve yoğuşma-dirençli nem sensörüne sahiptir.

testo 625; entegre nem probu ile birlikte kompakt bir cihazdır. Bağıl nem, yaş hazne sıcaklığı , çiğleşme noktası ve sıcaklığı gösterebilir. Ulaşılamayan noktalarda ölçüm yaparken nem prob başlığı kolaylıkla çıkarılabilir ve prob kablosu (opsiyonel) yardımıyla tutucuya eklenebilir. Alternatif olarak veriler probdan ölçüm cihazına uzak mesafelerden kablosuz olarak iletilebilir.