TPD8F Kısmi Deşarj Entegratif Analiz Sistemi

 

 

 

Ürün Açıklaması:

Cihaz dört toplama modunu destekler: gerçek zamanlı algılama modu, tekli algılama modu, sürekli izleme modu ve çevrimiçi izleme modu. Cihaz, kısmi deşarj sinyalinin genliği, enerji, faz, deşarj frekansı ve güç frekansı gibi temel karakteristik parametrelerini ve bunların değişim eğilimini gösterebilir. Cihaz, kısmi boşalma sinyalinin iki boyutlu şemasını (ɸ-q şeması, ɸ-n şeması ve q- n şeması), PRPD şeması ve PRPS şemasını içeren kısmi boşalma sinyalinin üç boyutlu şemasını (ɸ-qn şeması) görüntüleyebilir . Grafik ölçeklenebilir ve döndürülebilir ve ayrıca video oynatma işlevini de destekler.Seçilen zaman diliminde kısmi boşalma genliği, kısmi boşalma enerjisi ve kısmi boşalma darbe sayısının eğilim tablosunu gösterebilir.

  • Kısmi boşalma nabız sinyalinin orijinal dalga biçimini kaydetme ve görüntüleme.
  • Orijinal darbe dalga formu, PRPD spektrumunda karşılık gelen noktalara tıklayarak görüntülenebilir.Bilgisayar versiyonu yazılımı, üç boyutlu nabız kümelenme tablosu fonksiyonuna sahiptir. Kısmi deşarj nabız dalga formunun ilk yarı zamanlı ve tam zamanlı özellikleri otomatik olarak hesaplanıp kaydedilebilir ve tüm darbeler, üç boyutlu nabız kümeleme tablosunda görüntülenebilir “ilk yarı zamanlı dalga boyu” – “tam zamanlı dalga boyu” – “güç frekans fazı”.Kısmi boşalma-gürültü sinyalinin ve çok parçalı boşalma kaynak sinyalinin ayrılması gerçekleştirilebilir.
  • Tip boşaltma tipi tanımlama fonksiyonuna sahiptir.Tipik boşalma türlerini serbest metal parçacıklarının boşalması, askıya alınmış potansiyel gövde boşalması, yüzey boşalması, yalıtım malzemesi içindeki hava boşluğu boşalması, GIS / GIL’de metal uç boşalması konusunda doğru şekilde değerlendirebilir.Çeşitli deşarj tiplerinin oluşma olasılığı istatistiksel yöntemle açıkça belirtilebilir. Doğruluk% 80’den az değildir.
  • Otomatik konumlandırma fonksiyonu.Bir veya daha fazla kısmi boşaltma kaynağının sinyalleri, bağlanan herhangi iki sensör tarafından aynı anda tespit edildiğinde, her boşaltma kaynağının konumu otomatik olarak hesaplanabilir ve manuel müdahale olmadan aynı anda görüntülenebilir, konum, çapı 50 santimetreden az olan bir top içinde olabilir .
  • Kısa süreli çevrimiçi algılama işlevi vardır.Cihaz, elektrik donanımını bilgisayar olmadan sürekli olarak algılayabilir ve izleme verilerini bellekte tutabilir, bellek en az 7 günlük izleme verilerini kaydedebilir.
  • Sistem İnternet tabanlı otomatik yükseltme işlevine sahiptir ve kullanıcılara yeni sürüm yükseltme bilgileri sağlayabilir.
Model : TPD8F
Teknik Özellikler
Kanal 8
UHF Kanalı 4
HFCT kanalı 4
Örnekleme frekansı 5G / S
Örnekleme doğruluğu 8 bit
UHF filtresi 300 MHz-1500 MHz, 300 MHZ-950 MHz,

650 MHz-950 MHz, 1000-1500 MHz

UHF örnekleme frekansı aralığı 300 MHz-1500 MHz
HFCT örnekleme frekans aralığı 100 kHz-30 MHz
Sinyal algılama hassasiyeti -70 dBm
Dinamik aralık -70 dBm ~ -5 dBm
Konumlandırma doğruluğu 30 cm
Pil çalışma süresi 4 saat
Senkronizasyon modu Dahili senkronizasyon, Kablosuz harici

senkronizasyon

HFCT
Algılama bant genişliği 100 kHz-30 MHz
İletim empedansı > 5mV / mA (10MHz)
Çıkış empedansı 50 Ohm
Çıkış modu Standart n terminali
İletim modu Koaksiyel kablo
Algılama hassasiyeti -20 dB
Ölçüm aralığı -20 dB ~ 80 dB
Ölçüm hatası ± 3 dB
Çözünürlük 1 dB
UHF
Algılama bant genişliği 300 MHz-1500 MHz
Çıkış modu Standart n terminali
İletim modu Koaksiyel kablo
Algılama hassasiyeti <85 dB mW
Ölçüm hatası % 5
Donanım arayüzü
USB 3.0, Harici senkronizasyon arayüzü, Harici senkronizasyon giriş arayüzü, Güç arayüzü, Dört kanal arayüzü, Topraklama kablosu arayüzü
Çevresel
Çalışma ortam sıcaklığı 0 ℃ ~ 40 ℃
Depolama ortam sıcaklığı -40 ℃ ~ 70 ℃
Nem <% 80 (yoğunlaşmamış)
rakım = 3000 m